YETERLİ-DENGELİ BESLENME VE HAREKETLİ HAYAT KURUL TOPLANTISI
10 Mayıs 2018


       Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı kapsamında oluşturulan Diyarbakır İli Yeterli Dengeli Beslenme ve Hareketli Hayat Kurulunun 20
18 yılı 1. olağan toplantısı 9 Mayıs 2018 Çarşamba günü kurul üyesi kurumların temsilcilerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi. İl Sağlık Müdürlüğü Ek Bina toplantı salonunda yapılan toplantıya Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Vekili Dr. Serkan BÜTÜN başkanlık yaptı.

       Müdürlüğümüz Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Birimi tarafından Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar ve Programlar Şube Uzmanı Dr. Ferah GÖREN kurul üyelerine 21 Aralık 2017 tarihinde gerçekleşen toplantı kararları ile ilgili İlimiz genelinde obezite,  diyabet, aşırı tuz tüketiminin azaltılması, sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivitenin artırılması konularında yapılan etkinliklerin yer aldığı sunumunu gerçekleştirdi. Hazırlanan öneriler kurul üyeleri ile paylaşıldı. Yıl içerisinde yapılacak etkinliklerle ilgili kurul üyelerinin görüş ve önerileri alındı. Obezite ile mücadele çalışmaları kapsamında işbirliğinin sürdürülmesi başta olmak üzere kurul kararları alınmıştır.


         Üyelerimize katılımlarından dolayı teşekkür ederiz.yaşam kurulu3.jpeg
yaşam kurulu4.jpeg