Trt Gap Radyosunda ‘Sağlıklı Zayıflama’ ,‘Diyabet Beslenmesi’, ’Çölyak Beslenmesi’ Konularında Röportaj Gerçekleştirildi.
21 Şubat 2018


Trt Gap Radyosunda ‘Sağlıklı Zayıflama’ ,‘Diyabet Beslenmesi’, ’Çölyak Beslenmesi’ Konularında Röportaj Gerçekleştirildi.

Gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin en önemli sağlık problemlerinden biri olan şişmanlık, yiyeceklerden alınan enerjinin harcanan enerjiden fazla olması sonucu oluşur. Vücut, besinlerle aldığı enerji fazlasını yakamadığında bunu vücudun belirli bölgelerinde yağ olarak depolamaya başlar. Vücutta yağ miktarının artması birçok kronik rahatsızlığın da temelini oluşturur. Kalp ve damar hastalıkları, Tip 2 diyabet, yüksek tansiyon, kolesterol yüksekliği, kas ve iskelet sistemi bozuklukları vücut yağ kitlesi arttığında görülen komplikasyonların başında yer alır. Bu yüzden kilo vermek isteyen kişilerin en çok merak ettiği konulardan biri sağlıklı olarak nasıl zayıflarım sorusudur. Halkımızı bu konuda bilinçlendirmek amacıyla Bağlar İlçe Sağlık Müdürlüğü Diyetisyeni Özge UYGUN BEYAZDAŞ tarafından TRT GAP Radyosunda yayınlanmak üzere röportaj gerçekleştirildi.

Bunun yanı sıra Diyabet Beslenmesi ve Çölyak Beslenmesi konularında da ayrı 2 röportaj gerçekleştirildi.


  • 20180220_112232.jpg
  • 20180220_112228.jpg