Yerel Düzey Sağlık Çalışma Grubu Operasyon Planı Masabaşı Tatbikatı Yapıldı
26 Temmuz 2022

1-1.jpg            

Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan “Yerel Düzey Sağlık Çalışma Grubu Operasyon Planı”nın; Etkinliğini test etmek, ana ve destek çözüm ortağı kurumlarla ortak çalışma kültürü oluşturmak adına 'Deprem' konulu masabaşı tatbikatı gerçekleştirildi.

İl Sağlık Müdürümüz Dr. Mehmet Hakan PAMUKÇU başkanlığında gerçekleştirilen tatbikata; Hizmet Başkanlarımız, Başkan Yardımcılarımız, Birim Uzmanlarımız, Birim Sorumlularımız, Birim Personellerimiz, İl Ambulans Servisi Başhekimliği, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Dicle Üniversitesi Hastaneleri Başhekimliği, İlimizde faaliyet gösteren tüm Kamu ve Özel Hastane Temsilcileri, 7. Kolordu Komutanlığı, İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü, Diyarbakır Havalimanı Sağlık Denetleme Merkezi, Türk Kızılayı Bölge Kan Merkezi ve Büyükşehir Belediyesi temsilcileri katıldı.

Yerel Düzey Sağlık Çalışma Grubu Operasyon Planı; İl Afet Müdahale Sistemi içinde yer alan ana ve destek çözüm ortaklarının görev ve sorumluluklarını, diğer çalışma grupları ile olan ilişkilerini, afet ve acil duruma hazırlık ve müdahale süreçlerini anlatmakta ve afet ve acil durum anında etkin koordinasyon için gerekli olan çalışma grup teşkilini, ekipman ve insan kaynakları kapasitesinin mevcut durumunu ve ihtiyaç duyulan kapasiteyi sunmaktadır. 

  • WhatsApp Image 2022-07-26 at 14.55.19-1.jpg
  • WhatsApp Image 2022-07-26 at 14.54.49 (1)-1.jpg
  • WhatsApp Image 2022-07-26 at 14.53.46 (1)-1.jpg