Psikoeğitim Seminerlerinin İlki Gerçekleştirildi
01 Haziran 2022

IMG_7335-1.jpg

Müdürlüğümüze bağlı Çocuk Hastalıkları Hastanesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Psikoeğitim Seminerlerinin ilki gerçekleştirildi.

Seminere; İl Sağlık Müdürümüz Dr. Cihan Tekin, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, Kamu Hastane Hizmetleri Başkanı Dr.Öğr.Üy. Abidin Tüzün, Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof.Dr. Sabahattin Ertuğrul, Çocuk Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Uz.Dr. Semih Canpolat, Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç.Dr. Muhammet Asena, Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr. Günay Kozan, Adli Tıp Kurumu Başkanı Eren Akgündüz sağlık çalışanları ve rehber öğretmenler katılım sağladı.

2 gün yapılacak olan seminerde; Çocuk Hastalıkları Hastanesi Çocuk ve Ergen Koruyucu Ruh Sağlığı Biriminin tanıtımı ve işleyişi, Birimde sunulan hizmetler ve sempozyuma katılım sağlayan rehber öğretmenlere öğrencilerde yol gösterici ve farkındalık sağlamak amacıyla; "Anksiyete Bozuklukları" ve "Sınav Kaygısı" konuları Psikiyatri Uzmanı Dr. Eyaz Karay ve Dr. Hüseyin Tunca tarafından anlatıldı. Ayrıca Çocuk Hastalıkları Hastanesi Çocuk İzlem Merkezinde görev yapan Uzman Psikolog Ferit Karadaş ve Sosyal Hizmet Uzmanı Erdal Karalar tarafından "İhmal ve Çocuk İstismarı" ile "Çocuk İzlem Merkezi işleyişi" konuları hakkında bilgilendirme sunumları yapıldı.

  • IMG_7511-1.jpg
  • IMG_7495-11-1.jpg
  • IMG_7386-1.jpg
  • IMG_7375-1.jpg
  • IMG_7358-11-1.jpg