1-7 Aralık Acil Sağlık Hizmetleri Haftası Etkinlikleri Lansmanı Yapıldı
04 Aralık 2019


1-7 Aralık Acil Sağlık Hizmetleri Haftası kapsamında farkındalık etkinlikleri lansmanı yapıldı.

Haftaya ilişkin belirlenen "Yaşama Yol Ver" sloganı ile Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesinde düzenlenen etkinliğe Acil Sağlık Hizmetleri Başkanımız Dr. Hüseyin Hakan Karakaş, Sağlık Hizmetleri Başkanımız Dr. Cevat Talay, Acil Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcımız Levent Bayka, Uzman Esra Kanşiray, İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Selahattin Doğan, İl Ambulans Servisi Başhekim Yardımcısı Dr. Ertuğrul Karahan, İlçe Sağlık Müdürlerimiz, kamu ve özel hastanelerin yöneticileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Trafikte ambulanslara yol verilmesinin önemini anlatan sinevizyon gösterimi ile başlayan programda konuşan Acil Sağlık Hizmetleri Başkanımız Dr. Hüseyin Hakan Karakaş, acil sağlık hizmetlerinde vatandaşlara hizmet veren sağlık çalışanlarının, fedakarlıkla zorlu şartlarda görev yaptıklarını söyledi.

Karakaş, acil durumlarda ilk yardımın çok önemli olduğunu vurgulayarak, ilk yardımın her zaman herkes tarafından bilinmesi gerektiğini bu kapsamda Müdürlüğümüz tarafından vatandaşlarımıza ücretiz ilk yardım eğitimi verdiğini kaydetti.

Bu eğitimler sayesinde vatandaşların ilk yardım konusunda bilinçlenmesini sağlamak istediklerini anlatan Karakaş, trafikte vatandaşların ambulanslara yol vermesinin önemine işaret ederek, hafta kapsamında yapılacak etkinliklere ilişkin bilgi verdi.

Acil Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcımız Levent Bayka da yaptığı sunumda, Türkiye'de acil sağlık hizmetlerinin tarihi ve çalışma şekli hakkında bilgilendirme yaptı.

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünde görevli polis memurları, trafikte uyulması gereken kurallarla ilgili bilgi verdi.

  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg