’Okul Sağlığı Programı Toplantısı’’
17 Haziran 2020

İlçe Sağlık Müdürleri ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün İlçe düzeyinde İSG Yöneticileri ile 4 Eylül 2019 tarihinde ‘’Okul Sağlığı Programı Toplantısı’’ yapıldı.

Okul Sağlığı; öğrencilerin ve okul çalışanlarının sağlığının değerlendirilmesi, geliştirilmesi, sağlıklı okul yaşamının sağlanması ve sürdürülmesi, öğrenciye ve dolayısıyla topluma sağlık eğitiminin verilmesi için yapılan çalışmaların tümü olarak tanımlanmaktadır. Okul sağlığı çalışmalarının başarısı, sağlık ve eğitim sistemlerinin işbirliği ve entegrasyonu ile mümkündür.

Bu kapsamda; Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı ÇEKÜSH Birimi tarafından Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Seyfettin SARIBAŞ Başkanlığında; Halk Sağlığı Başkan Yardımcısı Dr. Serkan Bütün, ÇEKÜSH Birim Sorumlusu Uzm. Dr. Zehra KILINÇ BULUT,  Aşı Programları, Bulaşıcı Hastalıklar ve Tüberküloz Şube Uzmanı Dr. Gülnaz KUBAT, Çalışan ve Çevre Sağlığı Şube Müdürü Fırat CANER,  ÇEKUSH Birim Personeli Çocuk Gelişimcisi Halise BATAN ve Ruh Sağlığı Birimi Şube Müdürü Psikolog Onur BÖRTÜÇENE katılımıyla İlçe Sağlık Müdürleri ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün İlçe düzeyinde İSG Yöneticileri ile ‘’Okul Sağlığı Programı Toplantısı’’ yapıldı.

Önceki toplantıda alınan kararlar ve uygulamalar sunuldu. 2019 -2020 yılı Okul Sağlığı Programı Değerlendirme Toplantısı Planlandı.

  • fotooo.jpg
  • okul sağlığı.jpg
  • foto.jpg