Bismil Devlet Hastanesi 26 Haziran Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü Etkinlikleri
02 Temmuz 2019


Bismil Devlet Hastanesi 26 Haziran Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü Etkinlikleri

Uyuşturucu kullanımı, toplumların hem bugününü hem de geleceğini tehdit eden, maddi ve manevi pek çok kayba sebep olan önemli bir sorundur. Uyuşturucu kullanımına bağlı zararlar, sadece kullanıcı ile sınırlı, sağlık zararlarından ibaret değildir. Sağlık zararlarının yanı sıra çoğu zaman kişinin ailesine, içinde bulunduğu çevreye ve toplumun tamamına yansıyan sosyal, hukuki, ekonomik zararları da beraberinde getirmektedir. 

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu 1987 yılında, uyuşturucu kullanılmayan sağlıklı bir toplum hedefine ulaşmak, uyuşturucu ile mücadele konusunda uluslararası alanda eylem ve işbirliğini güçlendirmek amacıyla 26 Haziran tarihini "Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü" olarak kabul etmiştir. Bu amaca yönelik farkındalık oluşturmak ve toplum bilincinin artırmak amacıyla dünyada olduğu gibi ülkemizde de 26 Haziran tarihinde, çeşitli etkinlikler yapılmaktadır. Yapılan etkinliklerde, sağlıklı yaşam davranışlarının önemi vurgulanmakta ve uyuşturucu kullanımının zararlarına dikkat çekilmektedir.

Bu kapsamda İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı hizmet veren Bismil Devlet Hastanesinde  bağımlılık alanında farkındalık oluşturmak, bağımlı kişi ve ailelerinin destek alabileceği hizmet merkezlerimizin tanıtımı amacıyla stant faaliyeti gerçekleştirilmiş afiş sergilenmiş,  broşür dağıtımı yapılmış ve Bağımlılık Danışma Merkezinin tanıtımını içeren görsel bekleme ekranlarında sergilenmiştir.

  • WhatsApp Image 2019-06-28 at 14.27.00.jpeg
  • WhatsApp Image 2019-06-26 at 13.47.14.jpeg