’Okul Sağlığı Programı 2018 -2019 Öğretim Yılı Değerlendirme Toplantısı’’ yapıldı.
14 Haziran 2019

İlçe Sağlık Müdürleri ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün İlçe düzeyinde İSG Yöneticileri ile ‘’Okul Sağlığı Programı 2018 -2019 Öğretim Yılı Değerlendirme Toplantısı’’ yapıldı.

Okul Sağlığı; öğrencilerin ve okul çalışanlarının sağlığının değerlendirilmesi, geliştirilmesi, sağlıklı okul yaşamının sağlanması ve sürdürülmesi, öğrenciye ve dolayısıyla topluma sağlık eğitiminin verilmesi için yapılan çalışmaların tümü olarak tanımlanmaktadır. Okul sağlığı çalışmalarının başarısı, sağlık ve eğitim sistemlerinin işbirliği ve entegrasyonu ile mümkündür.

Bu kapsamda; Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı ÇEKÜSH Birimi tarafından Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Seyfettin SARIBAŞ Başkanlığında; ÇEKÜSH Birim Sorumlusu Uzm. Dr. Zehra KILINÇ BULUT, Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar ve Programlar Şube Uzmanı Dr. Ferah ŞAHMAN GÖREN, Aşı Programları, Bulaşıcı Hastalıklar ve Tüberküloz Şube Uzmanı Dr. Gülnaz KUBAT, Çalışan ve Çevre Sağlığı Şube Müdürü Fırat CANER ,Dt. Kadri KAYAN, ÇEKUSH Birim Personeli Çocuk Gelişimcisi Halise BATAN ve Ruh Sağlığı Birimi Şube Personeli Psikolog Nazlı Karakoç’un katılımıyla İlçe Sağlık Müdürleri ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün İlçe düzeyinde İSG Yöneticileri ile ‘’Okul Sağlığı Programı 2018 -2019 Öğretim Yılı Değerlendirme Toplantısı’’ yapıldı.

Önceki toplantıda alınan kararlar ve uygulamalar sunuldu. 2019 -2020 yılı Okul Sağlığı Programı Değerlendirme Toplantısı Planlandı.

  • foto2.jpg
  • foto3.jpg
  • foto 1.jpg
  • fot4.jpg