YETERLİ DENGELİ BESLENME VE HAREKETLİ YAŞAM KURULU İL TOPLANTISI
19 Aralık 2018      İlimiz Yeterli Dengeli Beslenme ve Hareketli Yaşam Kurulu 18.12. 2018 tarihinde saat 13:30’da İl Sağlık Müdürlüğü Ek Bina toplantı salonunda gerçekleştirildi.

    Toplantı Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Serkan BÜTÜN’ ün açılış konuşmasıyla başladı. Dr. Serkan BÜTÜN  konuşmasında; kurulumuzun amacının ülkemizde görülme sıklığı giderek artan yaşam kalitesini düşüren obezite ile etkin bir şekilde mücadele etmek, farkındalık yaratmak ve fiziksel aktiviteyi yaygınlaştırarak sağlıklı bireylerden oluşan sağlıklı bir toplum oluşturmak olduğunu,  bunun içinde bireysel mücadelenin yanı sıra kurumsal mücadelenin de önem kazandığını ve kurumsal düzeyde çok sektörlü yaklaşımla gerekli önlemlerin alınmasının zorunlu hale geldiğini ifade etmiştir.

   Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar ve Programlar Şube Uzmanı Dr. Ferah GÖREN kurul üyelerine 9 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleşen toplantı kararları ile ilgili İlimiz genelinde obezite,  diyabet, aşırı tuz tüketiminin azaltılması, sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivitenin artırılması konularında yapılan etkinliklerin yer aldığı sunumunu gerçekleştirdi. Hazırlanan öneriler kurul üyeleri ile paylaşıldı. Yıl içerisinde yapılacak etkinliklerle ilgili kurul üyelerinin görüş ve önerileri alındı. Obezite ile mücadele çalışmaları kapsamında işbirliğinin sürdürülmesi başta olmak üzere kurul kararları alınmıştır.
     
     Üyelerimize katılımlarından dolayı teşekkür ederiz.


   

  • kurul-1.jpg
  • kurul-2.jpg
  • kurul-3.jpg
  • kurul-4.jpg
  • kurul-5.jpg
  • kurul-6.jpg