KANSER FARKINDALIK EĞİTİMLERİ
09 Kasım 2018

                                       KANSER FARKINDALIK EĞİTİMLERİ

          Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin Sağlık İşleri Birimi ile Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü Kanser Şubenın iş birliği ile Kadın Yaşam Merkezlerindeki kursiyerlere Kanser konulu eğitim düzenlenmiştir.

         07.11.2018 tarihinde Kanser Birim Sorumlusu Dt. Hülya BATGİ tarafından Diyarbakır Hanımlar Lokalı ve Spor Merkezinde, Bağlar ve Batıkent Kadın Yaşam Merkezlerindeki 55 kursiyere Meme Kanseri, Serviks (Rahim) Kanseri, Kolon(Bağırsak) Kanseri konulu eğitim verilmiştir.

08.11.2018 tarinde Kanser Birim Çalışanları Ebe. Ayşe BÜLBÜL ŞEMİN ve Ebe. Çiçek DEMİR tarafından Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kongre Merkezinde, Yeniköy Kadın Yaşam Merkezindeki 74 kursiyere Meme Kanseri, Serviks(Rahim) Kanseri, Kolon(Bağırsak) Kanseri konulu eğitim verilmiştir.

09.11.2018 tarinde Kanser Birim Çalışanları Ebe. Ayşe BÜLBÜL ŞEMİN ve Ebe. Çiçek DEMİR tarafından Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kongre Merkezinde , Benusen ve Mardin Kapı Kadın Yaşam Merkezlerindeki 60 kursiyere Meme Kanseri, Serviks (Rahim) Kanseri, Kolon(Bağırsak) Kanseri konulu eğitim verilmiştir.

Yapılan eğitimler sırasında video, slayt ve soru cevap yöntemleri kullanılmıştır. Ayrıca katılımcılara ayna , tşört ve el broşürleri gibi farkındalık materyalleri dağıtılmıştır.

  • kanser (2).jpg
  • kanser (3).jpg
  • kanser (1).jpg