T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Yeni Ambulanslarımızı Törenle Ekiplerimize Teslim Ettik

Güncelleme Tarihi: 06/02/2020

Sağlık Bakanlığının, Müdürlüğümüze tahsis etmiş olduğu 3 adet Ford 4x2 Acil Yardım Ambulansının teslim töreni; İl Sağlık Müdürümüz Dr. Cihan TEKİN’in katılımı ile gerçekleşti.

Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Hüseyin Hakan KARAKAŞ, Acil Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Levent BAYKA, Uzman Esra KANŞİRAY, İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Selahattin DOĞAN, Başhekim Yardımcısı Dr. Ertuğrul KARAHAN ve Dr. Hamza DALGIÇ, İl Sağlık Müdürlüğümüz ve İl Ambulans Servisi Başhekimliği çalışanlarının katılımıyla gerçekleşen törende ambulanslar; Merkez 25 Nolu, Bismil 2 Nolu ve Çermik 4 Nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarımıza teslim edilmiştir.

İl Sağlık Müdürümüz Dr. Cihan TEKİN törende yapmış olduğu konuşmada; “Bakanlığımız tarafından İl Sağlık Müdürlüğümüze tahsis edilen, 972.000 TL. değerindeki 3 adet yeni Acil Yardım Ambulansımızı; Bağlar, Bismil ve Çermik ilçelerimize tahsis ederek vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz.

Acil Sağlık Hizmetlerinin ne kadar önemli olduğunu ve Acil Sağlık Hizmetlerinin sunan çalışanlarımızın zamanla nasıl yarıştığını, Elazığ depreminde bir kez daha gördük. Ambulanslarımızda görevli ekibimizin hastalarımıza vaktinde ulaşabilmesi için vatandaşlarımızın gerekli hassasiyet göstermeleri ve fermuar sistemi ile ambulanslarımıza yol vermeleri büyük önem arz etmektedir. Ambulans filomuza üç tane daha ambulans eklediğimiz bugünde araçlarda görev yapacak mesai arkadaşlarımıza kazasız vazifeler dilerim.” şeklinde konuştu.

  • IMG_2746-1.jpg
  • IMG_2780-1.jpg
  • IMG_9719-1.jpg
  • IMG_9735-1.jpg
  • IMG_9739-1.jpg