“Ruh Sağlığının Önemi” Yarışmasında Dereceye Giren Öğrencilerimize Ödülleri Verildi
17 Aralık 2019


4-10 Ekim "Ruh Sağlığı Haftası" etkinlikleri kapsamında Müdürlüğümüz tarafından 7 ve 10. Sınıf öğrencilerinin katılımıyla, “Ruh Sağlığının Önemi” konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışması düzenlendi.

42 eserin katılım sağladığı yarışmada 19 eser dereceye girdi. Dereceye giren 19 öğrenciye bisiklet hediye edildi. Düzenlenen ödül törenine İl Sağlık Müdürümüz Dr. Cihan Tekin, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Hanefi Özkan, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanımız Dr. Zülfü Barış Şahin, okul müdürleri, öğretmenler, dereceye giren öğrenciler ve velileri katıldı.

Törende konuşma yapan İl Sağlık Müdürümüz Dr. Cihan Tekin, “Sağlığın; bedensel, ruhsal ve sosyal yönden tam bir iyilik hali olarak tanımlandığını” söyledi. Dr. Tekin, "Ruh sağlığına gereken önemi vermek amacı ile her yıl 10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır. Bizlerde toplumda farkındalığı arttırmak amacıyla ilimizde birçok etkinlik gerçekleştirdik. Bunlardan birisi de ilimizde eğitim-öğretimini sürdüren öğrencilerimize yönelik ruh sağlığının önemi konulu resim, şiir ve kompozisyon dallarında bir yarışma düzenlemek oldu. Yarışmaya 42 eser katılım sağlarken, 19 eser dereceye girerek ödül almaya hak kazandı. Bu vesile ile Bakanlığımızın Fiziksel Aktiviteyi Teşvik Projesi kapsamında ilimize göndermiş olduğu bisikletlerle öğrencilerimizi ödüllendirmiş oluyoruz. Tüm öğrencilerimize, onları teşvik eden öğretmenlerimize teşekkür ediyor, katılımlarından dolayı tebrik ediyorum" dedi.

Konuşmaların ardından dereceye giren öğrencilere bisikletleri takdim edildi.

  • IMG_8337-1.jpg
  • IMG_8352-1.jpg
  • IMG_8387-1.jpg
  • IMG_8406-1.jpg