Bağlar Ketem (Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi)’de 40-69 Yaş Arası Kadınlara Ücretsiz Mamografi Çekimleri Tüm Hızıyla Devam Ediyor


Meme kanseri, ülkemizde kadınlarda en sık görülen kanserdir. Erken evrede tespit edilmesi mümkün olan bu kanser ile mücadelede toplumun bilgilendirilip, bilinçlendirilmesi önemlidir. Ülkemizde her 8 kadından biri meme kanserine yakalanmakta olup, olguların büyük bir bölümü geç evrelerde teşhis edilmektedir. Kadınlarda ölüme yol açan kanser türleri arasında ilk sırada yer alan meme kanserinden korunmada erken teşhis hayati önem taşımaktadır. Ulusal kanser tarama standartlarına göre toplum tabanlı meme kanseri taraması kapsamında 40-69 yaş arası kadınlara 2 yılda bir ücretsiz olarak KETEM’lerde mamografi çekimi yapılmaktadır.

Vatandaşlarımızın ücretsiz olarak verilen kanser tarama hizmetlerine katılımı son derece önemlidir. Müdürlüğümüz tarama yapılması gereken kadın nüfusunun, sunulan hizmetlere erişimini kolaylaştırmak amacıyla kadınlarımızın KETEM’lere ulaşımını sağlayarak; Meme Kanseri, Serviks (Rahim Ağzı) Kanseri Ve Kolorektal (Bağırsak) Kanser taramaları ücretsiz olarak yapılmaktadır. Bağlar ilçe Sağlık Müdürlüğümüz ve Bağlar KETEM’in saha çalışmaları sonucunda İlçemizdeki kanser tarama çalışmaları hız kazanmıştır. İl Sağlık Müdürlüğü olarak kanser tarama hizmetlerine ulaşılabilirliğinin artması için çalışmalarımız özveriyle devam edecektir.

            “FARKINDAYIZ KANSERİ YENECEĞİZ”

  • 2.jpg
  • 3.jpg