Diyarbakır 112’ye 7 Yeni Ambulans


Sağlık Bakanlığının, Müdürlüğümüze tahsis etmiş olduğu 7 adet Acil Yardım Ambulansının teslim töreni; İl Sağlık Müdürümüz Dr. Mehmet Sait AVAR’ın katılımı ile gerçekleşti.

Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Hüseyin Hakan KARAKAŞ, Acil Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Levent BAYKA, Uzman Esra KANŞİRAY, İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Selahattin DOĞAN, İl Ambulans Servisi Başhekim Yardımcısı Dr. Ertuğrul KARAHAN, İl Sağlık Müdürlüğümüz ve İl Ambulans Servisi Başhekimliği çalışanlarının katılımıyla gerçekleşen törende ambulanslar; Merkez 11, 15, 23 ve 26 Nolu, Dicle 1 Nolu, Çüngüş 1 Nolu ve Silvan 3 Nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarımıza teslim edildi.

İl Sağlık Müdürümüz Dr. Mehmet Sait AVAR törende yapmış olduğu konuşmada; “İnsan yaşamı için büyük bir önem arz eden Acil Sağlık Hizmetleri hasta ve yaralıların hayatta kalmasında çok büyük önem taşımaktadır. Bu yıl Bakanlığımızca İlimize tahsis edilen 4 adet 4x4 ambulansın yanında bu ay içerisinde de 7 adet 4X2 olmak üzere 2019 yılının ilk beş ayında toplam 11 ambulansımız da halkımıza hizmet etmek için ambulans filomuza katılmıştır. İl Sağlık Müdürlüğü olarak bu kadar önemli hizmetleri sunarken vatandaşlarımızdan da duyarlılık göstererek ambulanslarımıza yol vermelerini talep ediyor,  bu araçlarda görev yapacak mesai arkadaşlarımıza kazasız vazifeler dilerim.” şeklinde konuştu.


Törenin sonunda sağlık çalışanlarına yeni ambulansların anahtarları teslim edilerek görev yerlerine gitmek üzere yola çıkıldı.

  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg