overlay

MELİS PROJESİ PİLOT UYGULAMASI İLİMİZDE BAŞLADI


Merkezi Entegre Laboratuar İşletim Sistemi (MELİS) Projesinin Pilot Uygulamasını Türkiye’de İlk Olarak İlimizde Başlattık.

İl Sağlık Müdürümüz Dr. Mehmet Sait AVAR başkanlığında yapılan toplantıya; Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Zülfü Barış ŞAHİN, Personel ve Destek Hizmetleri Başkanı Mehmet BELEN, Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü 1. Basamak Sağlık Uygulamaları MELİS proje sorumlusu Fatoş DAL, e-Nabız Birim Sorumlusu Saniye KARA, 1.Basamak Uygulamaları Birim Sorumlusu İbrahim KARAKAYALI, 1.Basamak Sağlık Uygulamaları Uzman Yazılımcı Yener YILMAZ, İl MELİS Sorumlusu Ali SEYİDALİOĞLU, Halk Sağlığı Laboratuvarı Müdürü, Aile Hekimliği Bilgi Sistemi (AHBS) ve Laboratuvar Bilgi Yönetim Sistemi (LBYS) firma yetkilileri katıldı.

Aile hekimliği bilgi yönetim sistemi ile laboratuvar bilgi yönetim sistemi yazılımları arasında servis tabanlı merkezi veri paylaşımı ve yönetimini kapsayan yazılım sistemi olan Melis Projesi ile Aile Hekimlerimiz vatandaşlarımızın önceki laboratuar sonuçlarını direkt görebileceklerdir.

  • WhatsApp Image 2018-10-30 at 12.40.58.jpeg
  • WhatsApp Image 2018-10-30 at 15.44.52.jpeg