T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

HALKIMIZA SUNDUĞUMUZ HİZMETİN KALİTESİ BAKANLIĞIMIZ TARAFINDAN TESCİLLENDİ

Güncelleme Tarihi: 25/10/2018


Bakanlığımız Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı Sağlıkta Verimlilik, Kalite ve Akreditasyon Dairesi Başkanlığı değerlendiricileri tarafından yılda bir kez gerçekleştirilen Sağlıkta Kalite Değerlendirmeleri ilimizde hizmet veren hastanelerde gerçekleştirildi.

Yapılan değerlendirmeler sonucunda; Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi 2017 yılında yapılan değerlendirmede aldığı puana göra 5 puan artış göstererek 91 Puan, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi 2017 yılında yapılan değerlendirmede aldığı puana göra 3 puan artış göstererek 89 Puan, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimiz (Bakanlığımız tarafından 2017 yılında değerlendirmeden muaf tutulmuştu) ise 82 puan aldı.

İl Sağlık Müdürümüz Dr. Mehmet Sait AVAR hastanelerimizin gösterdiği bu başarı dolayısıyla yapmış olduğu açıklamada "İlimiz Güneydoğu Anadolu Bölgesine hizmet veren önemli bir sağlık Merkezi konumunda bulunmakta olup halkımıza sunduğumuz hizmet kalitesinin artışını hastanelerimizin geçen yıl almış oldukları puanların artmasından da görmekteyiz. Yapılan değerlendirmeye göre halkımıza sunduğumuz hizmet kalitesinin artışının Bakanlığımız değerlendiricileri tarafından da tescil edildiği değerlendirmelerde emeği geçen Hastane yönetimlerimiz, Destek ve Kalite Müdürlerimiz, Kalite Yönetim Birimi Çalışanlarımız ve hastane çalışanlarımızı tebrik ediyorum." dedi.

WhatsApp Image 2018-10-25 at 16.23.25.jpeg
WhatsApp Image 2018-10-25 at 16.05.50.jpeg