T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

AİLE HEKİMLİKLERİNDE ÜCRETSİZ CHECK-UP HİZMETİ DEVAM EDİYOR

Güncelleme Tarihi: 21/09/2018


Cumhurbaşkanımızın açıklamış olduğu 100 günlük eylem planında yer alan ve 10 milyon vatandaşımızın check-up yapılmasının hedeflendiği Sağlık Bakanlığı check-up programı uygulaması başladı. Bu kapsamda hastalar eğer isterlerse MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) ile randevu alarak bağlı bulundukları aile hekimliklerinde check-up yaptırabilecekler.

Aile hekimlerimiz tarafından verilen bu hizmetten faydalanmak isteyen vatandaşlarımız internetten veya 182 numaralı çağrı merkezimizi arayarak Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden aile hekimlerinden randevu alarak ücretsiz olarak bu programdan istifade edebileceklerdir. Bu tarama programı sayesinde vatandaşlarımıza yaş, cinsiyet ve risk gruplarına göre check-up programlarında uygulanan kan basıncı, kan şekeri, kolesterol ve yağ düzeyleri, EKG (kalp grafisi), idrar tahlilleri, karaciğer ve böbrek fonksiyon testleri ile kanser taraması hizmetleri verilmektedir.

İlimizde vatandaşlarımızın yoğun ilgisiyle devam eden check-up hizmetinden 1500 vatandaşımızınkontrolleri gerçekleştirildi. Ücretsiz check-up hizmetlerimizden faydalanmak için tüm vatandaşlarımızı Aile Sağlığı Merkezlerimize bekliyoruz.