Meme Kanseri Farkındalık Ayı Etkinliklerimiz


Ülkemizde her 8 kadından biri meme kanserine yakalanmakta ve bu olguların büyük bir bölümü geç evrede teşhis edilmektedir. Erken evrede tespit edilmesi mümkün olan bu kanser ile mücadelede, toplumun bilgilendirilerek bilinçlendirilmesi önemlidir. Bu amaçla 2004 yılından beri yurt genelinde “Ekim Ayı Meme Kanseri Bilinçlendirme Etkinlikleri” düzenlenmektedir.

Müdürlüğümüz koordinasyonu ile Bağlar, Yenişehir ve Kayapınar  ilçelerimizde bulunan Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezlerimize (KETEM) başvuran kadınlarımıza, Hekimlerimiz tarafından kendi kendine meme muayenesi, meme kanseri ve erken tanısı hakkında bilgilendirilme sunumları yapılarak hazırlanan bilgilendirme broşürleri, Sıfır Atık Projesine katkı sunmak ve kanserde farkındalık oluşturmak amacıyla bez çanta ve farkındalık materyalleri dağıtıldı.

Yenişehir KETEM tarafından ilimizde bulunan Özel Sağlık Meslek Liselerinde öğrenim gören öğrenci ve öğretmenlerine; KETEM’lerin işleyişi, meme kanseri ve kanserlerde erken teşhis için yapılan tarama testleri hakkında sunum yapılarak farkındalık materyallerinin yer aldığı hediye paketleri takdim edildi.

  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg

Unutmayın!

”KANSERDE ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIR ‘’