T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

15 EKİM DÜNYA EL YIKAMA GÜNÜ STANTIMIZA DAVET

Güncelleme Tarihi: 12/10/2018


Günlük yaşantımızda ellerimiz, çevre ile sürekli temas halinde olan, bu nedenle de en fazla mikroorganizma barındıran organımızdır. Ellerimiz temiz gibi görünse de, gözle görülmeyen bakteri, virüs ve parazit gibi pek çok mikroorganizmayı üzerinde taşıyabilir. Ellerin etkin yıkanması, birçok hastalığı önlemenin en etkili ve masrafsız yollarından birisidir. Kendi sağlığımız ve toplum sağlığı açısından doğru bir şekilde el yıkama alışkanlığını edinebilirsek bulaşıcı hastalıkların önüne geçebilmek adına büyük bir adım atmış oluruz.

Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü olarak 15 Ekim Dünya El Yıkama Günü Etkinlikleri kapsamında halkımızda farkındalık oluşturmak amacıyla;

  • 15 Ekim 2018 tarihinde Müdürlüğümüz Sağlığın Geliştirilmesi Birimi tarafından ilimiz Bağlar İlçesi Beyaz Tebeşir İlkokulunda, okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine el hijyeni ile ilgili farkındalık çalışması yapılıp Sağlıklı Yaşam Aracında video gösterimi yapılacaktır.
  • 15.10.2018 tarihinde Ninova Alışveriş Merkezinde 10.00-18.00 saatleri arasında doğru el yıkama teknikleri, el hijyeninde bilimsel veriler ve toplumda el hijyeni bilincinin artırılması konularında stant kurulacak olup vatandaşlarımız konu hakkında bilgilendirilecektir. Yapılacak olan etkinliğimize tüm halkımız davetlidir.